Seminerlere Katılanlar Neler Dedi?

Merhaba,Sizinle karşılaştığım için her gün Seren e teşekkür ediyorum ve Allah şükrediyorum. iyiki sizi tanımışım.
harika şeyler yaşıyorum.hergün kalkınca 100 neşe mutluluk nefesini, 40 günlüklük bereket planı Tibet in mucize hareketleri bazende kundalina dansını yapıyorum.
Doğru nefes almaya başlayınca telaşı bir kenara bıraktım daha sakin rahat bir Sevtap oldum ,evdeki çalışan bayan bile fark etti.
Herhalde vücudumuza daha çok oksijen giriyor hücrelerimiz besleniyor ve ben daha sağlıklı kararlar vermeye başladım en önemlisi bunu farkına varmam.
Sabahları erkenden kalkıp zamanımı daha iyi değerlendiriyorum.eskiden uykuyu seçerdim.
şimdi kaçırmış olduğum çoçuklarımı,eşimi uyurken seyretmek, güneşin doğuşunu seyretmek,
hayatın tadını güzelliklerine dalmak hayaller kurmak [daha önceleride yapardım ama bukadar geniş çaplı değil].
zamanımı aileme ayırıyorum eskiden önceliklerim farklıydı Nefes benim görmemi sağladı.
Ben herşeye iyi bakmaya çalışıyorum.sakin dingin rahat bir hayat yaşamaya başladım diyebiliriz.
sana bunları yazarken inanki göz yaşlarımı tutamıyorum insan mutluluktanda ağlarmış.Herşeyin bu kadar çabuk olucağını düşünmemiştim.
Hayatım su gibi berrak güzel akmaya başladı.Ben artık etrafıma daha güzel bakıyorum .Herşey bana anlamlı gelmeye başladı,daha önce farkına varmadığım şeyler şimdi
sevdiklerim oldular.farkındalık neymış onu öğrendim.[kuş sesleri, deniz, ağaçlar, rüzgar, yağmurun cama vuruşu, sessislik ,çoçukların çığlıkları,kahkaları.....]
Herşeyin özel ve kıymetli olduğuna inanıyorum.Hayatı güzel ve anlamlı yaşamak DOĞRU NEFES ile oluyormuş.Galiba ben içimdeki gerçek SEVTAPı çıkarmaya başladım.
Bu beni ve etrafımdakileri mutlu ediyor.İyiki,nefes ile tanışmışım en kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle .Sizleri seviyorum.Sevgiyle Kalın.
Sevtap Doyuran

20-21 ARALIK DEICHMANN SEMİNER YORUMLARI
Merhaba;
Nefes eğitimi alacağımız aylar öncesinden belli olmasına rağmen,hiç birimiz daha önce deneyimlemediğimiz ve bizi neyin beklediğine dair en ufakta olsa bilgi sahibi olmadığımız için faydası ya da hayatımıza katacakları konusunda şüpheliydik.
Kendi adıma konuşmam gerekirse çok duygusal bir insan sayılmam.Ancak nefes egzersizleri esnasında hissettiklerimi düşününce şu ana bile inanamıyorum.Niyetimi düşünürken gözyaşlarıma hakim olamadım.Kısa bir süre  içerisinde kendimi sağlıklı hissetmeme ve farklı kararlar almama neden oldu.
Sizlere çok teşekkür ederim!Umarım uzun zaman faydasını görür ve hayatımda uygulayabilirim.
ÖZDE

Sevgili Yaşam Koçlarım;
Nefes=Yaşam ideolojisinin bu kadar beni derinden,olumlu şekilde etkileyeceğini  hiç düşünmemiş dahası inanmamıştım.
Bana,yaşamı daha güzelleştirmek adına vermiş olduğunuz katkı dolayısıyla teşekkür ederim.Bu boyuttan daha ileri safhalarda görüşmek üzere...
METEHAN ÖZEL

Semineri genel olarak çok heyecan verici buldum.İlk seansta hissettiklerimi gördükten sonra daha da faydalı olduğunu düşündüm.Seminerin sunumu ve anlatılışını çok beğendim.Her  bir koç çok ilgiliydi.Hepsine teşekkür ederim.
SELDA TOP

Değerli  Nefes Koçları;
Beklediğimden ve umduğumdan çok daha farklı ve özel bir deneyimdi.Kendimi çok iyi hissetmemi sağladı.Nefes eğitimi boyunca konsantre olmaya çalıştığımız pek çok şeyin hayatımda varolduğunu görmek beni ayrıca iyi hissettirdi.Hepinize ilginizden dolayı çok teşekkür ederim
FİLİZ AHAT BAYRAM

Seminer süresince okadar farklı ve değişken duygular hissedip,anlamlandıramadığım anlar yaşadım ki şaşkınlık içerisindeyim.
Üzerimdeki hafiflik ve sakinlikle,önyargılarımı yıkıp kendimi dinginlik içerisinde hissettirdiğiniz için teşekkürler.
CANAN USTABAY

Öncelikle bu eğitimin gerçekleşmesinde katkısı olan Deichmann şirketi adına Atilla Özkul’a teşekkür ederim.
İyiki nefesle tanışmışım.Eğitim herşeyiyle mükemmeldi.Emeği olan herkese çok teşekkür ederim.İşinizi severek yaptığınızıhissettim.    ALİ…
Gerçekten her insanın kesinlikle yapması gereken,kesinlikle şart olan bir eğitim.Eğitim ekibine çok teşekkür ediyorum.
İBRAHİM YALÇIN

Bu seminerin bana kattıklarına inanamıyorum.Daha şimdiden ruhumu daha özgür,kendimi daha mutlu hissediyorum.Nefesimi doğru kullanmanın hayat kalitemi ne kadar yükseltebileceğimi,kendi kendimle tartışırken şu anda yüzdeyüz değişimi hissediyorum.Sizlere çok teşekkür ediyorum.
İSİMSİZ

Merhaba;
Öncelikle sizlere kendimize vakit ayırmamızı sağladığınız için teşekkür ederim.Bugün ,hayatımda unutulmayacak günler sayfama kesinlikle girecek.Nefes ve onu alabilmenin ne kadar önemli olduğunu bize hatırlattınız.Teşekkür ederim
ERCAN UZUN

Merhaba;
Çok keyifli,eğitici bir gün geçirdim.Nefes aldığımı,yaşadığımı hissettim.Teşekkür ederim.
BÜLENT DİLER

Sevgili NFS;
Artık sabah uyandığımda daha dinç,dinamik ve keyifli kalkacağıma eminim.Meditasyon eğitimleri ve Nefes alma eğitimleri için çok teşekkür ederim.
Daha Çok Nefes,Daha Çok Yaşam
İSİMSİZ

Merhaba;
Doğru nefes alıp vermenin yaşamı bu kadar etkileyeceğini düşünmezdim.Aslında Nefes=Hayat.Ve kesinlikle 2 seans sonrası farkı hissedebiliyorum.Çok teşekkürler.Gerçekten teşekkürler.
İSİMSİZ

Çok farklı bir deneyim ve tecrübeydi benim için.Nefes alışımla,vücudumdaki enerjinin yükseldiğini farketmeme sebep oldu.Evde bunları tekrarlıyarak nefesin hayatımdaki önemini ve sizleri hatırlayacağım.Teşekkürler…
İSİMSİZ

Hayatta farkında olmayarak yaşadığım şeyler olduğunu anladım.Hayatın,yaşamın kaynağı olan nefes alıp vermenin önemini,değerini anladım.Nefes çok kısa süren,fakat yaşamın kaynağı olan doğal bir vücut hareketi ancak vücudun tüm organlarına pozitiflik yayan,bazı şeylerin önemini anlatan doğal bir hareket.
Farkında olmamı sağladığınız için teşekkürler..
MURAT ERSOY

Benim için çok yabancı olan ilginç bir deneyimdi.Nefesin insan vücudunu bu kadar etkileyebileceğini hiç düşünmemiştim.Nefes bir yaşam felsefesi olursa eğer sanırım dünyada ne savaş kalır nede başka bir şey.Nefes=Hümanizm
İSİMSİZ


 
Merhaba, İnsan kendini unutur mu? Unutur, hem de nasıl. Nefes almayı? Evet; hayatta ilk öğrenilen, varlığını dünyaya iliştiren o olsa da evet. İkisi birlikte de olur(muş meğer)önce nefesini unuturmuş insan, belki hayat unutturur. Sonra hayatını da unutur. Nihayet, yaşarsın ama büyük şairin dediği gibi; "Bir boşluğa düşersin bir boşluktan, birikip yeniden sıçramak için". Ben nefes kursunu ve sevgili Elif’i fiziksel derdime (nefes tutma, uykusuzluk vs.) çare olması ümidiyle buldum. Onlar halloldu, çok şükür. Ama bu işte esas olan galiba nefesini hatırlarken kendini de hatırlaman. Hiç bilmiyor ve hiç beklemiyordum, o da oldu. Umarım herkes nefesinin önemini anlar ve artık ona göre yaşamanın yolunu öğrenir. Çünkü anladım ki nefes almak neyse, yaşamak o; nefes nasılsa hayat öyle. Kötüyse fark edip düzeltmenin yolu da var. Bunları teşekkür için yazmadım; o borcumu ödemenin yolu yok. Yine de teşekkürler Elif, güçlü sorularınla yaşam koçluğun, dostluğun, iyiliğin ve sabrın için çok teşekkürler. Sevgi ve selamlar, Av. Ercan DEMİRNefes Hayat Demek
Bütün yaşadığınız ağrıların, sızıların, yorgunluk ve gerginliğin hatta yaşamınızdaki her türlü tıkanıklığın sebebinin uyurken ve gündelik yaşam içerisinde nefesinizi tutuyor olmanızdan kaynaklanan oksijen eksikliği olduğunu söylesek?